Gönderen Konu: Hz. Süleyman'ın büyü kitabı  (Okunma sayısı 21297 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi EL-TURUK

• Üye
  • orda bir yer var uzakta hiç kimsenin olmadığı
Hz. Süleyman'ın büyü kitabı
« : 02-06-2012, 01:10 »
Yahudilerin en büyük kralı Solomon'a (ibranicesi  Şlomo veya Şelomo ) bir tek müslümanlar hazreti der ve peygamber olarak kabul ederler. Yahudiler, kralları olarak çok saygı duydukları halde, değil müslümanlar gibi peygamber,ermiş veya aziz olarak bile kabul edemezler, çünkü Süleyman, şeytanlarla irtibat kuran bir büyücüdür. İnsanlara yasak, haram olan gizli ilimlere vakıftır.Şeytanlarla,iblislerle içli dışlıdır,irtibat halindedir. Onları kontrol eder,emrinde kullanır.

Ona mal edilen büyüler veya benzerleri, hem avrupa'da hem ortadoğu'da yüzlerce, binlerce yıl kullanılmıştır.

Hiç yapılmış bir muskayı açtınızmı? İçinde geometrik şekiller ve arap harfleri ile yazılmış yazılar simgeler vardır.Bunların kaynakları kabala ve daha eski tarihlerde kral Süleymandır.

İngiltere'de antik ibrani dilinde yazılmış kral Süleymana ait olduğu söylenen Süleymanın anahtarı 'Clavicula Salomonis'  adı verilen el yazmaları vardır.

Birinci kitap Goetia  şekillerle dolu ilginç bir kitaptır.

Bunlarda konuyu anlatan ingilizce videolar.

Goetia Solomon Magick I

Goetia Solomon Magick II

Goetia Solomon Magick III

Goetia Solomon Magick  IV

Goetia Solomon Magick V

Goetia Solomon Magick  VI

Goetia Solomon Magick  VII

Üzgünüm yabancı lisanım yok sizler için çeviremiyeceğim.  :)

Konuyu daha açmak için ingilizcesi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim...

Bu konuyu önemli buluyorum ve daha çok bilgi sahibi olmak istiyorum.Fakat türk sitelerinde fazla bilgi bulamadım.. Bir kaç yazıdan daha fazla öteye gitmiyor.

Eğer yabancı lisanı olan arkadaşlar yardımcı olursa, öncelikle ben ve benim gibi meraklı  bir çok  insan bu konudan faydalanabilir.

Saygılarımla efendim. :)
« Son Düzenleme: 02-06-2012, 19:56 Gönderen: Terrarum »
Ne olsun? Kendi fıçımızın içinde Diojen gibi yaşayıp gidiyoruz işte....

Çevrimdışı merdogan47

• Üye
Ynt: Hz Süleymanın büyü kitabı.
« Yanıtla #1 : 02-06-2012, 02:05 »
Muhammed'in, Süleyman'ı peygamber olarak kabul etmesinin en başta gelen nedeni, Süleyman'ın haremi ve ihtişamlı yaşamına olan hayranlığıdır. Muhammed de kendi çapında haremli bir yaşam kurmuş ve tek ortak noktaları da bundan ibaret gibi... :)

Çevrimdışı barristor

• Üye
  • Ataturk,gormeden asik oldugum tek insandir.
« Yanıtla #2 : 02-06-2012, 08:40 »
Eğer yabancı lisanı olan arkadaşlar yardımcı olursa, öncelikle ben ve benim gibi meraklı  bir çok  insan bu konudan faydalanabilir.

Bu is icin Erini cagirmak lazim.Gerci kendisi bizi takip ettigini soyledi ama simdi Focanin guzelliklerini birakipta Solomonlarla onu ugrastirmayi talep etmiyecek kadar vicdanliyim.
Ingilizce konusunda burada etrafimda ingilizceyi Turkceden guzel konusanlar var ama malumunuz cevrimenlik yapmak icin iki dilede hakim olmak lazim.
“Tarih bize öğretir ki, bütün dinler, milletlerinin cehaletinden faydalanarak, utanmaksızın Tanrı tarafından gönderildiklerini söyleyen adamlar tarafından tesis olunmuştur.”, M.K. ATATÜRK

Çevrimiçi Tartarus

• Üye
« Yanıtla #3 : 02-06-2012, 14:37 »
Sakın izlemeyin.. evde eşyalar birbirine girdi ortalık karıştı.. şuan çok zor durumda yazıyorum odada daha fazla duramayacağım..

şaka şaka :D izleyin nolcak :D

Videoda gözüme ilk çarpan adamın ses tonu oldu. Karizmatik ses tonu özellikle sanki S'lerde peltekmişcesine konuşması felan karizma katmış. Birde siyah aynadan felan söz ediliyor ritüel gerçekleştiriyor siyah aynada ve anladığım kadarıyla çağırdığı demon yada her neyse içine giriyor ve konuşuyor o sırada da belli belirsiz siyah aynada adamın yansımasını görüyoruz. Yani tamamen psikolojiye odaklanmış birşey. Siyah ayna kullanılmış çünkü birşey göremiyorsun ve iki mumun ışığını da ekleyince beyin odaklandığı şeyi aramaya başlıyor. Son bilimsel araştırmalarda epifiz bezinin aşırı etkinliğinin bu tür doğaüstü, spritüel olayları yaşamada yada dindar olmada başrol oynadığı saptanmıştı. Tüm bu yazılar, kitaplar, sigiller, ritüeller de belli ki epifiz bezini aktif hale getirmek için kullanılıyor.
“Olağanüstü iddialar, olağanüstü kanıt gerektirir.”

- Carl Sagan

“Mantık yenilmezdir. Çünkü mantıkla savaşmak için mantık kullanmak gerekir.”

-Pierre Bountroux

Çevrimdışı Terrarum

• Üye
Ynt: Hz. Süleyman'ın büyü kitabı
« Yanıtla #4 : 02-06-2012, 20:44 »
Daha önce Erin'le birlikte bir belgeselin birkaç bölümünün tercümesini yapmıştık. Tercüme uzmanlık isteyen bir iş ve bu alanda uzmanlığı olmayanlar için inanılmaz zahmetli ve zaman alıcı oluyor.

Belki yapılmış tercümesi vardır diye internette biraz araştırma yaptım. Sanırım yok. Benim pek ilgimi çeken konular değil ama edindiğim bilgileri paylaşayım.

Bu konuda videoları verilen belgesel Carroll Runyon adlı kişinin "The Book of Solomon's Magick" adlı kitabı kullanılarak hazırlanmış. Sanırım bu kitabın Türkçe baskısı yok. Runyon, Florida doğumlu bir Amerikalı. ABD ordusunda görev yaptıktan sonra Kaliforniya'ya yerleşmiş ve 1969'da "Ordo Templi Astartes" adlı bir dernek kurmuş. Derneğin kuruluş amacı Canaanite adı verilen eski semitik inançların tanrıçası Astartes'e tapınma kültürünü canlandırmakmış. Runyon 70'lerde neo-pagan gruplarla çalışmalar yapmış. Kültürel antropoloji üzerine eğitim almış. "The Book of Solomon's Magick" adlı kitabı okültizm üzerine bilinen bir çalışmasıymış.

Kemal Menemencioğlu Türkiye'de bu konular üzerine çalışmalar yapan birisiymiş. Hermetics.org adlı bir internet sitesi var. Bu sitede yer alan bir yazısında Carroll Runyon'un kitabından şu şekilde bahsediliyor:

Alıntı
(...)
Zamanımızda majikal, öğreti ve uygulamalarının odak noktası Goetia evokasyonları olan 1969 yılında Amerika, Los Angelos'ta Carroll ("Poke") Runyan tarafından kurulan Ordo Templi Astarte halen faaliyetlerini sürdürmektedir. Kültürel Antropoloji üzerinde ihtisas yapmış ve majikal adı Frater Thabian olan Runyan, ayrıca bir Golden Dawn mabedinde ritüel görevliliği yapmış, Vajrayogini Tantrik Budizm inisiyasyonlarını almış, Framasonluğun İskoç ve York derecelerini tamamlamış okült camianın kültürlü, renkli ve esprili bir elemanıdır.

Geliştirdiği ve "The Book of Solomon's Magick" kitabında ve "The Magick of Slolomon" videosunda ayrıntılarını sunduğu sisteminde Goetia'nın 72 şer varlığı önceden Armadel'de söz edilen 72 meleklerden kendisine tekabül edeni ile birlikte kara bir aynaya çağrılıyor ve orada görüntüleniyor. Runyan sisteminin temelinde oto-hipnozun yattığını ve varlıkların bilinç-altı projeksiyon aracılığı ile tezahür ettiklerini savunuyor. Çalışmadan önce koruyucu dört baş melek çağırılır ve majisyen ile özleştirilir. Çalışma koruyucu bir majikal daire içinde gerçekleştirilir. Kara ayna dairenin dışında ve varlığın içine çağrıldığı üçgenin içine yerleştirilir. Video'da bütün çalışmalar ve arkasındaki nedenler dikkatli bir şekilde anlatılır ve gösterilir. Bunun haricinde Runyan'ın kurduğu sistemde Kabala'daki İbrani harfler yerine onlara tekabül eden Finike harfleri kullanır ve Baal ve Astarte gibi eski Kenani tanrı ve tanrıçaları içeren mevsimsel ritüeller düzenlenir ve bu ritüelleri açıklayan bir kitap da hazırlamıştır.
(...)

http://www.hermetics.org/maji3.html

Kemal Menemencioğlu'nun sitesinde konuyla ilgili kaynak gösterilen Türkçe kitap olarak şuna rastladım:

"Goetia - Hz. Süleyman'ın Tılsımlar Kitabı", Mustafa Karnas
http://www.hermeskitap.com/catalog/product_info.php?products_id=63628

« Son Düzenleme: 02-06-2012, 20:50 Gönderen: Terrarum »

Çevrimiçi Tartarus

• Üye
« Yanıtla #5 : 02-06-2012, 23:50 »
hermetics.org'u biliyordum. Baya bir göz gezdirmişliğim vardı ordaki türkçeye çevrilmiş yazılarda. Benim anlamadığım ABD gibi bir ülkede paranormal olayları araştırmak için üniversite bile kuruyorlar. -Her ne kadar James Randi'nin koyduğu bir milyon dolarlık ödülü almak adına meydan okuyan pek kişi çıkmasa da- Bu paranormal olayları araştıranlar, bu gizli ilimler denilen konuya odaklı cemiyetlerdeki ritüel, demon ve melek çağırma v.b. etkinlikleri niye araştırmazlar yada neden James Randi'nin önüne getirmezler? Bu cemiyetlerin James Randi bahanesi ile varsa doğaüstü meseleleri kanıtlayıp dünyaya tanıtsalar onlar açısından daha iyi olmaz mı? Daha fazla mürid bulma, dünya çapında yaygınlaşma, hepsinden önemlisi bu tür bir doğaüstünü dünyaya tanıtma gibi meselelerle ilgilenmiyorlar mı? Tamam ezoterik örgütler, tamam inisiye olmayana sırlar açıklanmaz ama hiç değilse konuyu ve kendilerini tanıtsalar daha güçlü konuma gelmezler mi? Yani birşey açıklanıyor ama ona ait tüm sırları sadece kendileri biliyor. Doğal olarak bu bilgi sayesinde inanılmaz güçlü konuma gelirler.

-Bunların hepsi hikaye aslında demenin uzun yolları

- Carl Sagan

-Pierre Bountroux

Çevrimiçi EL-TURUK

• Üye
« Yanıtla #6 : 03-06-2012, 00:13 »
"Goetia - Hz. Süleyman'ın Tılsımlar Kitabı", Mustafa Karnas
http://www.hermeskitap.com/catalog/product_info.php?products_id=63628

Bu kitabı bulup bilgisayarıma indirdim. Gerçe okumadım sadece göz gezdirdim ama kitap Dan Brown'un kitaplarına benzer bir kitap. İşte masonlar,gizli örgütler falan..

Ben asıl kitabın hakkında bilgi sahibi olmak isterdim. Neler söylüyor,hangi bilgileri buradan süzüp alabilirim,bunlar benim için önemli. Bu konuda maalesef hiçbir bilgiye ulaşamadım.

Çevrimiçi Tartarus

• Üye
« Yanıtla #7 : 03-06-2012, 00:22 »
Ne yapacaksın ne yazdığını? :D Muhtemelen inisiye olmayanların anlamayacağı şekilde yazılmış şeyler vardır. Hadi böyle yazılmasa bile muhtemelen demonların anlatımlar, demonların sembolleri, çağırma ve defetme ritüelleri felan anlatılıyordur. Kaldıki veridiğin linklerin bazıları açıkca 72 demonun sembollerini felan içeriyor.

- Carl Sagan

-Pierre Bountroux

Çevrimdışı Terrarum

• Üye
« Yanıtla #8 : 03-06-2012, 00:29 »
hermetics.org'u biliyordum. Baya bir göz gezdirmişliğim vardı ordaki türkçeye çevrilmiş yazılarda. Benim anlamadığım ABD gibi bir ülkede paranormal olayları araştırmak için üniversite bile kuruyorlar. -Her ne kadar James Randi'nin koyduğu bir milyon dolarlık ödülü almak adına meydan okuyan pek kişi çıkmasa da- Bu paranormal olayları araştıranlar, bu gizli ilimler denilen konuya odaklı cemiyetlerdeki ritüel, demon ve melek çağırma v.b. etkinlikleri niye araştırmazlar yada neden James Randi'nin önüne getirmezler? Bu cemiyetlerin James Randi bahanesi ile varsa doğaüstü meseleleri kanıtlayıp dünyaya tanıtsalar onlar açısından daha iyi olmaz mı? Daha fazla mürid bulma, dünya çapında yaygınlaşma, hepsinden önemlisi bu tür bir doğaüstünü dünyaya tanıtma gibi meselelerle ilgilenmiyorlar mı? Tamam ezoterik örgütler, tamam inisiye olmayana sırlar açıklanmaz ama hiç değilse konuyu ve kendilerini tanıtsalar daha güçlü konuma gelmezler mi? Yani birşey açıklanıyor ama ona ait tüm sırları sadece kendileri biliyor. Doğal olarak bu bilgi sayesinde inanılmaz güçlü konuma gelirler.

-Bunların hepsi hikaye aslında demenin uzun yolları

Dediğim gibi, bu tür şeyler oldum olası ilgimi çekmemiştir. Bu konularda bilgim de sıfır düzeyinde. O yüzden çok fazla üst perdeden konuşmak istemem. Belki de bu alanda araştırmalar yapanların bir bölümü işin kültürel miras boyutuyla ilgileniyorlardır. Mitoloji gibi... Bu tür bir şeye olumsuz anlamda diyecek bir şeyim olmaz.

ABD derken, bu ülkenin gelişmiş ülkeler arasında en derin modernite-yobazlık çelişkilerinin yaşandığı yer olduğunu unutmamak lazım. Bu ülke dünya çapında dinsel yobazlığın merkezlerinden biridir. Bizdeki tarikatlara benzer oluşumların tuhaf tuhaf ayinlerinde kendinden geçen yığınla Amerikalı var. Evrim tartışmalarında irrasyonel itirazların en büyük finansman kaynakları yine bu ülkeden çıkar. Ama tabii bütün bunların yanı sıra dünyada her alanda öncülük eden çok iyi eğitim kurumlarına, çok iyi yetişmiş 15-20 milyonluk bir kitleye de sahipler ki, bunlar ABD'yi dünyada lider yapan değerler.

Çevrimiçi EL-TURUK

• Üye
« Yanıtla #9 : 03-06-2012, 02:14 »
Merak işte  :D

Fii tarihinde Eyüpte,meslek olarak kasaplık yapan, büyük bir (hani et marketi diye tanımlayabileceğimiz)  dükkanı olan bir zata gittik. Adam soruşturduğumuza göre, çok eski tarihlerden beri bu büyü işleri ile uğraşan bir tarikat varmış. İnsanların pek tanımadığı bir tarikat. O kasapta bu tarikatin şeyhi imiş.

Ben o zamanda dinsizdim veya dini inancım çok zayıftı diyebilirim. Aile büyüklerim buna inandığı için onlara yardımcı olmam lazımdı bu sebeple onlarla beraber gittim. Ama yüzümde inançsızlığımı gösteren hafif bir tebessümle. :)

Adamın iş yeri ilginçti. Dükkanın altı büyük bir kasap dükkanı,dandik bir merdivenden çıkıyorsun üstü ise aynı büyüklükte koskocaman duvarsız ,bölmesiz büro idi. Adamda gayet normal,hacı hoca takımından değildi.

Kendimizi tanıttık ,adam kimin tavsiye ettiğini söyledi ,onu söyledik. Ha bu arada tavsiye eden, devlette üst düzey bir bürokrattı.

Konuşurken, adam bir anda dönerek yakın bir akrabama hanımefendi senin üzerinde kötü bir şeyler var, müsaade edermisin diyerek çenesini iki eliyle tuttu. Akrabamın bir anda gözleri kaydı,yarı baygınlık durumunda neredeyse yere düşecekti. Ne oldu diye sorduk,akrabam kendini toparlayıp cevap veremedi.Adam senin üzerinde daha önce yapılmış bir büyü var dedi. Bu çözülmezse işlerin hiç rast gitmeyecek dedi.

Benim yüzümdeki tebessüm sırıtma halini aldı. Ne akrabama inadım açıkçası ne adama. Adamda beni hiç sevmedi zaten. Sanki ben orada değilmişim gibiydi. Herkeze bakıyor fakat beni görmüyordu.

Neyse oradan dışarı çıktık akrabama ne olduğunu sordum. Bu akrabam büyülere ,büyücülere çok fazlası ile inanır. Dedi'ki adam çenesine dokununca bir anda içi geçtiğini sanki uykuya dalıyormuş hissettiğini söyledi. O zamanda kendisine söyledim,bu sadece onun inanmışlığı ve adamın psikolojik baskısı idi bana göre. Çünkü bende oradaydım ve sırıtıyordum,neden adam etkisini benim üzerimde gösteremedi? Gitti senin üzerinde büyü var diye daha dünden inanmaya programlı birinin üzerinde gösterdi.

Bu arada adam yapacağı büyü için bir ton malzeme istedi (büyü bahsettiğim akrabamla ilgili değil) ,işte safran,ıvır zıvır ve insan kanı. Kanı, kan bankasından aldık. Kanla 2 tane muska yaptı birini müslüman mezarlığına diğerini hrıstiyan mezarlığına gömdük..... Sonuç hiç etkisi olmadı. :)

Bir başka büyü hikayemde şu....

Eşim işlerin rast gitsin diyerek bana bir muska yaptırmış. :D
Yine üstde'ki hikayede'ki akrabam vasıtası ile meşhur büyücü birine...Yahu dedim,biliyorsun ben bunlara inanmam. Kesinliklede takmam..Bizimki yahu dedi hatırım için taksan ne olur,hiç değilse kısa bir müddet tak,eğer işlerin düzelmezse çıkarırsın. Muskayı evden çıkarken boynuma taktım,dükkana gelincede çıkarıp dolabın çekmecesine koydum.
Bizimkinin yaptırdığı büyü hakkında,ne için yaptırdığı konusunda şüphelerimde vardı. Hani işlerin iyi gitsin ayağıda. :D

Bir kaç gün sonra merak edip muskayı açtım ,bakayım içinde neler yazıyor diye. Yukarıdaki süleymanın şekillerine benzer şekiller ve arapça, dua olmadığını sandığım bir takım şeyler yazılıydı..
Tekrar çekmeceye koydum.

Aradan bir süre geçince hem işlerde, hemde evde huzursuzluklar oldu. Dükkanda o günlerin kendimce yorumunu yaparken, sıkıntılara çözüm ararken bir anda öfkelendim. Bu bilmem ne yaptığım muskası yüzündenmi oluyor acaba deyip,çekmeceyi açıp muskayı masanın üzerine koyup,muskaya tükürdüm. Bir anda yazıların mürekkepleri dağıldı.Yazılar yine kalmıştı ama kağıdın tükürdüğüm yerleri mürekkep rengine dönmüştü.

Sonra muskayı masanın üzerinde bırakıp eve gittim. Bir kaç gün masanın üzerinde kaldı. Bir arkadaşım bu arada muskayı gördü,bunun ne olduğunu sordu bende anlattım.
Yahu ne adamsın,inançsız olsan'da böyle bir şey yapılırmı dedi.. Bende ya yırt gitsin dedim. Arkadaşım dükkanda bir yere onu sakladı.

Bu hikayeden yaklaşık 1-1.5  ay sonra babam felç geçirdi. Yaptığımız işler en kötü durumlara geldi.
Arkadaşım beni bu durumlardan,muskaya tükürmem sebebi ile suçladı.

Biliyorsunuz her ne kadar dinleri reddetsem'de bir yaratıcı inancım var benim.

Benimde ona söylediğim, bu dünyayı,kainatı yaratan bir güç varsa benim ona saygım ve sevgim var ama ondan başka hiçbir gücü tanımıyorum ve inanmıyorum'da. Babamda felç geçirmişse bunun sebepleri muska ile ilgili değil. Babam zaten yaşlı birisi. Ve üstelikte inatçı.

Arkadaşım, bu tip büyülerin bozulması için onları denize atmak gerektiğini söyledi. Büyüyü aldı çantasına koydu. Sahile yakın bir yerde oturuyor,en kısa sürede denize atacaktı. Ama 20-25 gün denize atmaya cesaret edemedi.Bu süre sonunda babası öldü.

Acılar üzüntülerden sonra bu muska konusu yeniden gündeme geldi. Bende arkadaşıma neden denize atmadığını, madem inanıyor sordum. Unuttuğunu bazende fırsat olmadığını söyledi..
Peki dedim, sen denize atmadığına göre,ben meseleyi halledeyim. Ben tükürdüğümde mürekkep dağıldığına göre dolma kalemle yazılmış,suyun altına tutayım yazılar akıp gitsin,geriye boş bir kağıt kalır, sende rahatlarsın. Bir nevi deniz etkisi yaratalım.

Kağıdı aldım şehir suyu altında yırtmadan ıslattım mürekkepler aynen duruyor. Kağıtta hiç bir değişim olmadı. Bu sefer deterjanlı su içinde belirli bir süre tuttum. Sonra yine yıkadım yine hiçbir şey olmadı. Kağıdı kurutup alkol ve tiner içinde tuttum yine hiçbir şey olmadı.

Bir tükürükle bir anda dağılan yazılara, ne yaptıysam şimdi hiçbir değişiklik olmuyordu.. Bu beni baya hayretler içinde bıraktı. Normalde  deterjanlı suda yazılar en azından biraz silinmesi gerekiyordu. Kalemlerde kullanılan mürekkepler genelde alkolde erirler ama alkolde etkili olamıyordu.Daha önceki işlerin kötüleşmesini,babamın felç olmasını,arkadaşımın babasının ölümünü
kaderin cilvesi,yaşanması gereken bir süreç olarak görüyordum ama şimdi biraz kafam karışmıştı. Kağıt yaptığım işlemlerden neredeyse dağılacak gibiydi fakat kağıdın üzerindeki görüntü hiç değişmiyordu.

Bende kağıttaki şekillerin, simgelerin üzerine, yüce Tanrım sana inanıyor ve saygı duyuyorum,senden başka hiçbir gücü tanımıyorum, ne gelecekse senden gelsin,şimdi bu kağıdı yakacağım,kağıdın bir kısmı kül olacak onu suya atacağım,bir kısmı duman olup havaya karışıp göğe yükselecek, duy ve gör,benim hakkımda sen karar ver diye yazdım.

Ve öyle yaptım. :D

Tansu Çiller zamanında'da gazetelere yansımıştı,devletin üst kademelerinde'de böyle büyüye meraklılar varmış ve çoğu lider yaptırırmış...

Başka bir hikayede, çok tanınmış bir iş adamının ölümüyle, özel kasasında sakladığı 200-300 yıllık el yazması bir büyü kitabının fotokopileri bir şekilde elime geçmişti. 4-5 sene bendeydi..Sonra değerlendirebilirmiyiz diye birisine verdik (hacı hoca takımından), adam eski türkçe biliyor,okuyabildimi okuyamadımı bilmiyorum ,götür getir olaylarından sonra bizde fazla ilgilenmedik fotokopiler kayboldu...

« Son Düzenleme: 03-06-2012, 02:21 Gönderen: EL-TURUK »

Çevrimiçi Tartarus

• Üye
« Yanıtla #10 : 03-06-2012, 02:47 »
Anlattığın ilk olay günümüzde ABD'de çok yaşanan bir olay. Üzerine belgesel de yapıldı. Bir salon dolusu hıristiyan insan var çoğu kadın tabikide. Elinde incil tutan bir adam geliyor rastgele seçtiği insanların önüne incili alınlarına koyuyor ve incilden ayet okuyarak kişinin içindeki iblisi def etmeye çalışıyor. Tabii incili kimin alnına koyduysa kişide bir değişimler, böyle şeytani vaziyet almalar, ses tonları değişiyor, adama saldırmaya çalışıyorlar (bayılmalar ve saldırmalar için zaten o kişiyi iki yardımcı kollarından tutuyorlar) felan fıstık işte sonunda iblisi def ediyor adam o kadında bayılıyor yada bayılmak üzere yığılıyor. Sonra bir ferahlama bir huzur bir mutluluk. :D :D Bunun psikolojik etkilerini araştırıyordu belgesel ve ordaki yorumlarda (ki buna bende katılmaktayım) kişinin buna ne kadar inancı olursa o kadar tepki gösterdiğini ve bir tür kendi kendine hipnoz olup role uygun davranışlar gösterdiği anlatıldı. E tabiki bu kötü şeyler bedeninden sözüm ona gidince plasebo hesabı mutlu ve huzurlu oluyorsun felan. Senin anlattığın bu çenesini tutmasıyla akrabanın uyku gibi birşeye geçmesi aynı sebeptendir diye düşünüyorum ki sen de neredeyse aynı şeyleri düşünmüşsün.

İkinci hikayende o bir türlü çıkmayan yazı şöyle birşey olabilir mi? http://www.uniball.com.tr/signo207.aspx

Yani illa ki aynısı olacak diye birşey yok. O zamanlarda daha ilkel bir ürünle de yazılmış olabilir. Ayrıca kağıt o kadar zarar görmüş yazı nasıl zarar görmez, kağıda yazılmadı mı bu? Bence zarar görmüştür ama kağıttan az zarar gördüğü için senin aklında böyle mucizevi birşey olarak kalmıştır. Tükürdüğünde mürekkebin dağılması ilk açılmasıyla ilgili olabilir. Belki hava ile yeterince temas etmedi ve kuruyup kağıt üzerine yapışmadı? Orası ilginçmiş doğrusu. Ayrıca o nasıl büyüymüş arkadaş. Yazılan kişiye saldırmıyorda babasına saldırıyor nasıl bir taktik bu?

Ayrıca şu linkteki üç maddede yer alan mürekkep ve yardımcı kimyasallara bir bakmanı öneririm. http://www.dyo.com.tr/dyo/Sektorler/Matbaa-Murekkepleri/Sektorler/Serigrafi-Murekkepleri.aspx

- Carl Sagan

-Pierre Bountroux

Çevrimiçi EL-TURUK

• Üye
« Yanıtla #11 : 03-06-2012, 03:06 »
http://www.uniball.com.tr/signo207.aspx

Bunlar bizim müşterimizdi. :) 1.5 milyon adet kalemlerinin ambalajını yaptık. Üç kağıtçı bir firmadır. :)

Neyse konuya gelirsek..
Kağıdı yırtmamak için gayret gösterdim. Kağıt ıslanınca çok kolay yırtılıp veya hamur haline gelebilirdi. Bu konuda oldukça dikkatli davrandım. Fakat inan yazılar hiç değişmedi. Hem yazılar hemde dağılmış mürekkep görüntüsü.. Benim içinde oldukça ilginçti.

Çevrimiçi Tartarus

• Üye
« Yanıtla #12 : 15-06-2012, 21:04 »
Ne oldu bu konu? Büyü alemine dalıp, doğaüstü varlıklarla iletişime geçtin mi sevgili el-turuk? :D

- Carl Sagan

-Pierre Bountroux

Çevrimdışı atılgangenç

• Üye
  • yaşasın ey yaşamasına lüzum olanlar
« Yanıtla #13 : 15-06-2012, 22:07 »
arkadaşlar büyü denen şeye inanıyor musunuz?

gerçektende yazılar şekiller veya benzeri şeylerle insanlara birşeyler yapılabilir mi??

ben buna inanmıyorum da ondan soruyorum??
sevgide özgürlük, saygıda mecburiyet vardır.

Çevrimdışı balaban_pasa

• Üye
  • Anarşist Devlet Memuru
« Yanıtla #14 : 15-06-2012, 22:38 »
arkadaşlar büyü denen şeye inanıyor musunuz?

gerçektende yazılar şekiller veya benzeri şeylerle insanlara birşeyler yapılabilir mi??

ben buna inanmıyorum da ondan soruyorum??

Buyu yazı veya şeiklle değil cinleri kullanarak yapılır.

Cinelere inanıp inanmamakta subjektif bir kavramdır.
Fuck the system.