Gönderen Konu: Kanserin Ölümü ve Vitamin B17  (Okunma sayısı 15107 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ÇILGIN AT

 • THAMEZ@KANSAW
 • Üye
 • İleti: 6906
 • kendini bir b.k sananlar.. evet b.ksunuz ...
Kanserin Ölümü ve Vitamin B17
« : 16-09-2012, 02:08 »

Buğday çimi ekin... Buğday şırası için.

Kanseri engelleyen besinlerin başında atalarımızın Orta Asya`da içtikleri Buğday şırası geliyor. Klasik tedavi yöntemlerini reddeden tüm doktorların ortak iddiası, buğday çimi yenilmesi ve buğday şırası içilmesi. Pakistan`daki Hunzakut Prensliği`nde kanserden ölüm yok. Ayrıca Hunzakutlular, acı badem ve kayısı çekirdeğini yiyorlar ve kansere yakalanmıyorlar.

Türkiye`de acı badem ve kayısı tüketilen bölgelerde kanser vakalarının azlığı dikkat çekiyor.
Ödemiş`le Salihli arasında, binbir efsaneye konu olmuş Bozdağ`ın eteklerinde cennet gölcük kıyısında kanseri yenen, bu zaferi kazandıktan sonra mücadelesi herkese örnek olsun diyerek bir de kitap yazan Doktor İlhami Güneral ile sohbetimiz sürüyor. Önemli olan bağışıklık sisteminin güçlendirilmesidir.
Bağışıklık sistemini güçlendirmek çok da zor bir şey değildir.

Buğday müthiş bir kanser ilacıdır. Buğday şırası kanseri önler ve bu önemli bir bitkisel tedavi aracıdır. Buğday çimi, bol klorofil maddesi dışında 100 kadar vitamin, mineral ve besin maddesi içerir. Taze olarak kullanılan Buğday çiminde, aynı ağırlıktaki portakaldan 60 kez daha fazla C vitamini ve aynı ağırlıktaki ıspanaktan 8 kat fazla demir bulunmaktadır.
Buğdayın bir başka özelliği ise kandaki toksinleri nötralize eden maddeler içermesidir.
Sıvı oksijenle dopdolu olan buğday çimi doğanın en güçlü anti kanseri olan `laetril` içermektedir.

Izgara etler ve füme besinlerin kanserojen maddeler taşıdığı kanıtlanmıştır. (Japon Bilim Adamı Nagivara)
Japon Bilim Adamı Nagivara, taze buğday çiminde bu maddeyi etkisiz hale getiren enzimler ve amino asitler bulmuştur.

- Buğday çimini evde üretebilir miyiz?
- Evde de üretilebilir, küçük bir saksıda bile üretilebilir ve olduğu gibi yenebilir, evde üretemeyenlere tavsiyemiz ise buğday şırası üretmeleri...
- Buğday şırasını herkes üretebilir mi?
- Evet herkes üretebilir.

İsterseniz tarif edelim.
Bir bardak aşurelik buğday, önce tertemiz yıkanarak bir litrelik cam kavanoza konur.
Üzerine 3 bardak su -klorlu olmamak şartıyla- ilave edilir.
Kavanozun ağzı bir tülbentle kapatılarak serin bir yerde 24 saat bekletilir.
Bu ilk su kullanılmaz, dökülür.
Kavanoza yeniden 3 bardak su ilave edilir.
24 saat bekletildikten sonra oluşan yarı gazozlu su içilmek üzere bir kaba aktarılır.

Böylece bir bardak aşurelik buğdaydan kış aylarında günde 5 kez, yazın ise günde 3 kez şıra alınır. Buğday şırasının lezzeti bazılarına itici gelebilir. O takdirde her şıra bardağına bir C vitamini tableti eklenirse, nefis bir içecek ortaya çıkar.
- Az önce sözünü ettiğimiz `laetril` buğday çiminden başka nelerde bulunur? Çünkü anlaşılıyor ki, `laetril` kanserin tedavisinde en etkin maddelerden biri...
Elmanın çekirdeğini de yiyin!
- Evet, Türkiye`de en kolay laetril`e ulaşabileceğimiz yer acı badem ve kayısı çekirdeğidir.

Ayrıca laetril elma çekirdeğinde de vardır. Elmanın çekirdeği yenilirse çok da iyi olur. Amerika`daki ilaç sanayinin maşaları bu `laetril` adlı ilacı yasaklatmayı başarmışlardır ama Meksika`da satılan `laetril` bu ülkeden alınıp kaçak olarak ABD`ye sokulmaktadır.
Laetril, vitamin ve minerallerle verildiğinde çok daha iyi sonuçlar alınmaktadır. `Kanserin Ölümü` adlı kitabında Manner, laetril ile yüzde 90 başarı kazandığını söylemişti.
- Acı badem ve kayısı çekirdeği de laetril içeriyor öyle mi?
- Evet öyle. Türkiye`de acı badem ve kayısı çekirdeğinin sıkça tüketildiği yerlerde resmi bir istatistik yok ama kanser vakalarının az olduğuna inanılıyor. Resmi istatistik yapılan bir ülke var...
Pakistan`a komşu küçük bir prenslik olan Hunzakut`ta şimdiye kadar hiç kanser olayına rastlanmadı.
Hanzakut`un özelliği temel besinleri kayısı ve kayısı çekirdeği...

- Dünyada bugün kullanılmakta olan kemoterapi ve radyoterapi bağışıklık sistemini bozduğunu iddia ediyorsunuz alternatif tedavilerin bir sıralamasını yapsak en öne hangisini koyarsınız?
- Önceliği bağışıklık sistemini güçlendiren tedavilere veririm, daha sonra biyolojik tedaviler ve bitkisel tedaviler gelir.
Bağışıklık sistemi konusunda Alman doktor Issel`in tüm beden tedavisi bugün bu ülkedeki 60/70 klinikte başarı ile uygulanmaktadır.

Başarılı bir yöntem: Tüm beden tedavisi

- Tüm beden tedavisi nedir?
- Joseph Issel de bizim gibi kanseri lokal bir hastalık olarak değil, tüm vücudu ilgilendiren sistemik bir hastalık olarak ele alıyordu.
Ona göre vücutta sürekli olarak kanser hücreleri ürüyor fakat sağlıklı bir bağışıklık sistemi bu hücreleri hemen tahrip ediyordu. Issel`in bir diğer tedavi yöntemide, ayda bir olmak üzere, özel olarak muamele görmüş bir kolibasil aşısı olan Pyrifer ile ateş şoku tedavisi idi. Bu yöntemle hastadan bir miktar kan alınıyor, bunu ozon oksijen birleşim ile karıştırarak yeniden hastanın damarından enjekte ediyordu. Binlerce kanser hastası bu yöntemle iyileşmişti. Eski Sovyetler`de, şimdiki Rusya`da bu yöntem halen kullanılıyor.


Korkuyorum, birgün biri çıkıp "Ey İnsanoğlu !" diyecek ve kimse üstüne alınmayacak .

Oy kullanma hakkının bir şeyleri değiştirmesi mümkün olsaydı, çoktan yasaklanırdı .
Keny Arkana

Kahrolsun psikolojisi düzgün insanlar.
Yaşasın tam bağımsız ruh hastaları...!

Çevrimdışı ÇILGIN AT

 • THAMEZ@KANSAW
 • Üye
 • İleti: 6906
 • kendini bir b.k sananlar.. evet b.ksunuz ...
Ynt: Kanserin Ölümü ve Vitamin B17
« Yanıtla #1 : 16-09-2012, 02:08 »
http://www.vitaminb17.org/foods.htm
http://www.worldwithoutcancer.org.uk/index.html

Bu sayfadaki yazılar çok müthiş ve bir çok " gizli dünya yönetenlerini " rahatsız ediyor ..

O kadar ki, mesela "World Without Cancer", yani "Kansersiz Dünya" isimli kitap, halen diğer dillere çevrilmedi!..

Türkceye cevrilmedi. Büyüklerimiz DUYSA, mutlaka çeviri için el atarlar!..

DUA edin türkçeye çevrilsin. Yani sunu bilin ki, KANSER diye bir hastalik yok!.. kanser, sadece vitamin B17 eksikligi!... Baska birsey degil!.. Kemo, ameliyat veya degisik agir haplar almaniza gerek yok!.. Düsünün bir zamanlar denizciler, cok sayida nicin öldüler? İskorbüt denilen hastaliga yakalaniyorlardi.. Cok sayida insan öldü... ve bazilari da bundan cok büyük PARA ve gelir elde etti!.. Sonra ne buldular?.. Meger İskorbüt sadece vitamin C eksikligi imis!.. Yani hastalik bile degil!... KANSER de öyle!... KANSER SANAYISI var artik!.. KANSER den milyar milyar milyar kere milyar PARA kazananlar var!... Bu konu cok uzun. Cok derin!.. KANSER SANAYISININ kökü taa ikinci dünya savasina kadar dayaniyor!... Ne dolaplar dönüyor... SIZ INANMAYIN!... Her gün sadece 15-20 kayisi cekirdegi yemeniz yeterli!.. kanser olmussaniz, önce KANSERIN ne oldugunu ANLAMAYA calisin!.. KORKMAYIN!... Sakin KEMO felan yapmayin!... ARASTIRIN önce!... Biz bu siteyi bazi "doktorlarin sayfasina gönderdik, face" üzere, 5 dak gecmeden "yorumsuz" olarak sildiler!... SIZ bu kitabin TÜRKCEYE CEVILMESI icin DUA edin!... veya bunu basarabilecek kisilere yönlendirme yapin!.. COK COK ÖNEMLI bir eser bu!.. tekrar edelim: Günümüzde İskorbüt den ölen var mi artik?... YOK!... Caresi biliniyor... Peki KANSER?... Caresi cokdan bulundu: VITAMIN B 17 eksikligi!... Hepsi bu!... Lütfen arastirin bu konuyu...

http://www.vitaminb17.org/foods.htm
Korkuyorum, birgün biri çıkıp "Ey İnsanoğlu !" diyecek ve kimse üstüne alınmayacak .

Oy kullanma hakkının bir şeyleri değiştirmesi mümkün olsaydı, çoktan yasaklanırdı .
Keny Arkana

Kahrolsun psikolojisi düzgün insanlar.
Yaşasın tam bağımsız ruh hastaları...!

Çevrimdışı dara78

 • Üye
 • İleti: 147
Ynt: Kanserin Ölümü ve Vitamin B17
« Yanıtla #2 : 26-12-2012, 08:25 »
Güzel ve faydalı paylaşım. B17 ...

Gerçi şüpheli yaklaşılmalı. Hani bilimadamlar ( uzmanlık alanı genetik dahiliye vs.. ) nerdeyse her ay farklı bilimsel açıklamalar yapmaktalar...
"Karanlığa lanet okumaktansa, bir mum yakmak yeğdir." – Çin Atasözü

Çevrimdışı Tartarus

 • Üye
 • İleti: 3835
Kanser Yoktur Yanılgısı
« Yanıtla #3 : 29-12-2012, 20:38 »


Not: Bu yazı Çağrı Mert Bakırcı'ya aittir. Kendisi Evrim Ağacı sitesinde Biyoloji hakkında yazılar yazmaktadır.

Son zamanlarda, bizlerin de dikkatini çeken bir şekilde, ortalıkta gerek e-mail yoluyla, gerek bazı şahıs, internet sayfası ve sitelerinin paylaşımlarıyla, aslında "Kanser" diye bir hastalığın var olmadığı, bunun sadece Vitamin B17 adını verdikleri, aslında vitamin değil, kimyasal bir bileşiğin eksikliğinden kaynaklandığı iddia edilmektedir. Bununla da kalınmamakta, kanserin sadece pozitif düşünce ve Vitamin B17 takviyesi ile tamamen iyileşebileceği ileri sürülmektedir. Bu, akıl almaz bir saçmalık olmakla birlikte, sadece bilimsel değil, toplumsal olarak da ele alınması gereken bir yalandır, zira Dünya çapındaki 7.5 milyon kanser hastasının umutlarıyla oynanmaktadır!

Vitamin B17 adı altında satılan/desteklenen kimyasal, esasında "laevomandelonitrile" (kısaca "laetrile") adı verilen bir kimyasaldır. Bu da, acı badem ("Prunus dulcis") türünden elde edilen "amigdalin" isimli bir glikosit (bir şeker tipi) türünden üretilmektedir. Acı badem haricinde kayısı ve vişne türlerinden de elde edilebilir.

Ne amigdalin, ne de herhangi bir türevi, vitamin değildir! Tam tersine, bu kimyasallar ölümcül düzeyde zehirlidir (toksiktir) ve hiçbir klinik araştırmada, kanseri tedavi etmek ve hatta önlemek konusunda faydası görülememiştir. Bu kimyasalların yüksek dozda alındıklarında (örneğin acı bademden belli bir gramajın üzerinde üretildiğinde) ve ağızdan hap alarak alındığında ölümcül sonuçlar doğurabilir. Çünkü laetrile denen bu kimyasal, sindirim yolundaki bazı enzimlerle (özellikle glukosidaz enzimleriyle) birleşerek son derece zehirli bir bileşik olan siyanit oluştururlar. American Journal of Clinical History, Cancer ve Public Health dergilerinde çıkan makaleler, bu konuyu detaylıca masaya yatırıp, ortak bir şekilde "Kanserle ilgili en acınası sahtekarlık" olarak değerlendirmişlerdir. Daha sonra farklı araştırma kurumları ve dergileri de, yaptıkları araştırmalarla bu sonuca katılmışlardır.

Esasında laetrile'in kanser konusunda işe yaramazlığı günümüzden 30 yıl önce ispatlanmıştır. Ancak günümüzdeki "kanser yoktur" iddiasıyla popülarite kazanmayı hedefleyen komplo teorisyenleri, bu araştırmaların "Amerika'nın bir oyunu" olduğunu iddia etmekte ve bilimsel araştırmaları hiçe saymaktadırlar.

Siz de, şu anda sadece Amerika'da değil, 150'den fazla ülkede, 15.000'den fazla kurum ve kuruluşta üzerinde araştırma yürütülen kanserin, bu şekilde basit bir çözümü olmadığını biliniz ve bu şekilde prim yapmaya çalışan, insanlıktan çıkmış umut tüccarlarına itibar etmeyiniz. Kanserin ne olduğunu ve neden çözülemediğini merak ediyorsanız, buradan bilgi alabilirsiniz: Kanser Nedir? Kanserin Evrimi Üzerine...

Kaynaklar:

(1) Moss, M. ; Khalil, N. ; Gray, J. "Deliberate self-poisoning with Laetrile"; CMA JOURNAL/NOVEMBER 15, 1981/VOL. 125 pp.1126-1127
(2) Ellison NM, Byar DP, Newell GR (September 1978). "Special report on Laetrile: the NCI Laetrile Review. Results of the National Cancer Institute's retrospective Laetrile analysis". N. Engl. J. Med. 299 (10): 549–52. doi:10.1056/NEJM197809072991013. PMID 683212
(3) Moertel CG, Ames MM, Kovach JS, Moyer TP, Rubin JR, Tinker JH (February 1981). "A pharmacologic and toxicological study of amygdalin". JAMA 245 (6): 591–4. doi:10.1001/jama.245.6.591. PMID 7005480
(4) Moertel CG, Fleming TR, Rubin J (January 1982). "A clinical trial of amygdalin (Laetrile) in the treatment of human cancer". N. Engl. J. Med. 306 (4): 201–6. doi:10.1007/s00520-006-0168-9. PMID 7033783
(5) O'Brien B, Quigg C, Leong T (October 2005). "Severe cyanide toxicity from 'vitamin supplements'". Eur J Emerg Med 12 (5): 257–8. doi:10.1097/00063110-200510000-00014. PMID 16175068
(6) Herbert V (May 1979). "Laetrile: the cult of cyanide. Promoting poison for profit". Am. J. Clin. Nutr. 32 (5): 1121–58. PMID 219680.
(7) Lerner IJ (February 1984). "The whys of cancer quackery". Cancer 53 (3 Suppl): 815–9. doi:10.1002/1097-0142(19840201)53:3+<815::AID-CNCR2820531334>3.0.CO;2-U. PMID 6362828
(8 ) Nightingale SL (1984). "Laetrile: the regulatory challenge of an unproven remedy". Public Health Rep 99 (4): 333–8. PMC 1424606. PMID 6431478.

Yazan: Çağrı Mert Bakırcı

Kaynak
“Olağanüstü iddialar, olağanüstü kanıt gerektirir.”

- Carl Sagan

“Mantık yenilmezdir. Çünkü mantıkla savaşmak için mantık kullanmak gerekir.”

-Pierre Boutroux

Çevrimdışı dara78

 • Üye
 • İleti: 147
Ynt: Kanserin Ölümü ve Vitamin B17
« Yanıtla #4 : 30-12-2012, 08:37 »
Bilgilendirme için teşekkürler.

Bilimsel şüphecilik herzaman yaşatılmalı ...
"Karanlığa lanet okumaktansa, bir mum yakmak yeğdir." – Çin Atasözü